0

Birleşik Krallık’ta Bulunmuş Sürücüler Almanya’da Karantina’ya Girecek

23.05.2021 00:00 itibariyle geçerli olmak üzere Birleşik Krallık ve Kuzey İrlanda Almanya korona virüs listesinde “mutasyona uğramış virüs görülen” bölgeler grubuna eklendi.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nden (UND) alınan habere göre, 23.05.2021 00:00 itibariyle geçerli olmak üzere Birleşik Krallık ve Kuzey İrlanda Almanya korona virüs listesinde “mutasyona uğramış virüs görülen” bölgeler grubuna eklenmiştir. Bu doğrultuda Almanya’ya girişten önceki 10 içerisinde Birleşik Krallık ve Kuzey İrlanda’da bulunmuş olan sürücülerin;

– Ülkeye girmeden önce online ön bildirim formu doldurulması,

– Ülkeye girişte en fazla 24 saat önce alınmış negatif antijen test veya en fazla 72 saat önce alınmış negatif PCR test sonucu ibraz etmesi,

– Birleşik Krallıkta 72 saatten uzun kalmış veya Almanya’da 72 saatten uzun kalacak olan sürücülerin kendilerini karantinaya alması gerekmekte olduğu bildirildi.

Diğer taraftan, Risk bölgelerinde yapılan yeni değişikliklerle birlikte Fransa, Andorra, Hırvatistan ve Slovenya “yüksek risk” bölgesi olmaktan çıkarılarak “normal” risk bölgesi haline geldi.

Related Posts

Call Now Button