0

UTİKAD Seçimli Genel Kurulu Bugün Yapılıyor

Pandemi nedeniyle birçok dernek seçimli genel kurullarını normal sürelerinde gerçekleştiremedi. UTİKAD Covid-19 tedbirleri kapsamında ertelenen UTİKAD 38. Olağan Seçimli Genel Kurulunu bugün yapıyor.

Genel Kurul bugün Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da COVID-19 tedbirleri kapsamında yapılıyor.

UTİKAD Tarihinde Bir İlk

UTİKAD kuruluşundan bu yana ilk defa iki liste ile seçime gidiyor. Genel Kurulda Önce UTİKAD Grubu ve Geçmişten Geleceğe Grubu yarışacak.

Önce UTİKAD Grubu’nun Başkan Adayı Sn. Ayşem ULUSOY,

Geçmişten Geleceğe Grubu’nun Başkan Adayı Sn. Dr. Kayıhan Özdemir TURAN.

Ayşem ULUSOY Kimdir?

1972 yılında İstanbul’da doğan Ayşem Ulusoy, 1995 yılında Bilkent Üniversitesi İnsani Bilimler Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Ulusoy, 1995’te Türksped Uluslararası Nakliyat Tic. A.Ş. firmasında Kombine Taşımacılık departmanında iş hayatına başladı.

2002 yılından beri aile şirketleri ATC Grup Uluslararası Nakliyat ve Ticaret Limited Şirketi’nde Genel Müdürlük görevi yapmakta.
5 yıl süren psikodrama eğitimini tamamlayan Ulusoy, şu anda aktif olarak heykel sanatı ile uğraşmakta.
UTİKAD’ı temsilen Ticaretin Kolaylaştırılması Koordinasyon Komitesi’nde görev alan Ayşem Ulusoy, hâlen aşağıdaki görevleri sürdürüyor;

• UTİKAD Yönetim Kurulu Üyesi

• UTİKAD Karayolu Çalışma Grubu Başkanlığı

• FIATA Karayolu Çalışma Grubu Üyesi

• CLECAT Karayolu Çalışma Grubu Üyesi

İngilizce ve Fransızca bilen Ayşem Ulusoy evli ve 1 çocuk annesi.

Kayıhan Özdemir Turan Kimdir?

Kayıhan Özdemir TURAN, 1964 yılında Göle/Kars’ta doğdu. 1987 yılında Deniz Harp Okulunda lisans eğitimi, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü “Deniz Politikası” programını bitirerek Yüksek Lisans eğitimini, 28 Eylül 2016’da Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi” programını bitirerek Doktora eğitimini tamamladı. 1987-1996 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda çeşitli görevler yaptı.

1996-2009 yılları arasında Lojistik sektöründe çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerinde bulunduktan sonra 2009 yılında KeyLine Lojistik Hizmetler Ltd. Şti. firmasını kurdu ve halen devam ediyor.

2012 – 2016 yılları arasında UTIKAD Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

LODER Yönetim Kurulu üyesidir. 2016-2019 yılları arasında FIATA Lojistik Akademisinde mentor ve 2016-2020 yılları arasında UTİKAD FIATA Diploma Programında eğitmen olarak görev yaptı. Lojistik üzerine ulusal ve uluslararası bildiri, makale gibi akademik çalışmaları mevcut olup, Yeditepe ve Piri Reis Üniversitelerinde Fakülte ve MYO Lojistik programlarında eğitmen olarak görev almakta.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat