0

İsmail Gülle “Türkiye Kadın İhracatçılar Çalıştayı Düzenleyeceğiz”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), başarılı iş kadını ihracatçıların, iş dünyasına yönelik tavsiyelerini ve ihracata nasıl başladıklarını paylaştıkları “Women Export Talks” webinar serisinin 4’üncüsünü düzenledi.

Programın açılışında konuşan ve TİM Women Export Talks serisinin ilham veren öyküleriyle, kadın ihracatçılar arasında, tecrübe paylaşımını mümkün kılan bir köprü görevi gördüğüne vurgu yapan TİM Başkanı İsmail Gülle, “TİM bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Konseyi’miz, az zamanda büyük işler başardı. TİM Women Export Talks, kadın ihracatçılarımıza özel Güney Amerika Sanal Ticaret Heyeti, İhracatta Sıfır Atık Projesi, Sürdürülebilirlik Raporu, Kadın Girişimcilik Programı ve ve daha nice proje, Konseyimizin vizyonunu oldukça başarılı bir şekilde ortaya koydu. Yıl içerisinde gerçekleştirmeyi planladığımız, birçok projemiz var. “Güçlü Kadın, Güçlü İhracat, Daha Güçlü Türkiye” dedi.

Gülle Türkiye Kadın İhracatçılar Çalıştayı”nı düzenleyeceklerini söyleyerek çalıştayın sonucunda ortaya çıkan verileri bir rapor haline getirerek, kadın ihracatçılar için “Sürdürülebilir Yol Haritası” tasarlayacaklarını anlattı.

Türkiye ekonomisinin gelişimi için; üretime, istihdama ve ihracata önemli katkıları olan kadın ihracatçıları yıllık ihracat performanslarına göre değerlendirerek “İhracatın Güçlü Kadınları Ödül Töreni”nde ödüllendireceklerini dile getiren Gülle, “İhracatın Güçlü Kadınları Filmi” projesi ile kadın ihracatçıların, elde ettikleri başarıları tanıtma noktasında, önemli bir katkı sağlayacaklarına inandıklarını aktardı.

“Kadın ihracatçılarımız, 8 Mart’ta Afrika’ya sanal çıkarma yapacak”
Gülle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, kadın ihracatçılara yönelik Afrika Sanal Ticaret Heyeti gerçekleştireceklerini belirtti. Pandeminin ilk haftalarında dahi, tüm projeler askıya alınırken, TİM Kadın Konseyi’nin durmadan, her koşulda yeni projeler, yeni fikirler ortaya koyduğuna dikkat çeken Gülle, “Bugün, en zorlu günlerde yapılan o çalışmaların meyvelerini topluyoruz. Bu güçlü ekiple, inşallah asıl hedefimiz olan; İhracatta kadınlarımızın gücünü ve payını artırmayı, en kısa sürede başaracak, “İhracatla Yükselen Türkiye’yi”, kadınlarımızla inşa edeceğiz. “Güçlü Kadın, Güçlü İhracat, Daha Güçlü Türkiye” vizyonuyla, kadın ihracatçılarımıza yönelik çalışmalarımızı, gün geçtikçe yoğunlaştırıyoruz. İnanıyoruz ki, kadınlarımızın ekonomiye ve ihracata dâhil olması, ülkemizin güçlü yarınlarının olmazsa olmazıdır” ifadelerini kullandı.

Related Posts

Call Now Button