0

UTİKAD Başkan Adaylarına Seçim Sürecini Sorduk

Bugün yapılan UTİKAD 38’nci Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda Gümrük TV mikronunu adaylara uzattık.

Şimdiye kadar UTİKAD seçimleri tek aday tek listesi ile yapılmaktaydı. Bugün ise geleneğin dışına çıkılarak ilk defa iki aday listeli bir seçim gerçekleştiriliyor. Bu konu ile ilgili düşüncelerini sorduğumuz Önce UTİKAD ekibinin adayı Ayşem Ulusoy; genel anlamda bakıldığında ikinci bir liste çıkmadığı için tek liste ile gidildiğini, daha çok devir teslim gibi bayrak töreni tarzında devam ettiğini ifade etti. Bir kadın aday olarak ikinci listenin var oluşundan çok mutlu olduğunu dile getiren Ulusoy “Demokrasiye olan inancım ile bunun çok doğru ve mantıklı olduğunu düşünüyorum. Sektör kazanacak, en azından sektör için biraz daha geniş katılımlı bir genel kurul yapmış oluyoruz.” İfadelerini kullandı.

Geçmişten Geleceğe UTİKAD ekibi adayı Kayıhan Özdemir Turan “Dernek kazanıyor. Derneğimizin şu anki başkanı Emre Beyin açılış esnasında da söylediği gibi şu an dernek tarihindeki en yüksek katılımcı sayısına ulaşmış bulunmaktayız. Sayı giderek artıyor yolda olan üyelerimiz var dolayısıyla 200’lere yaklaşan bir katılımla bugüne kadar dernek tarihindeki olan rakamın iki katından fazla katılım var. Demek ki iki listeli bir yarış üyelerin dikkatini çekiyor. Derneğinin tanınırlığına destek oluyor, katkı sağlıyor. Genel kurula katılan üyelerimiz, derneğimiz için hangi listedeki önerileri, fikirleri, hedefleri; doğru, kabul edilebilir, gerçekçi, faydalı bulursa onu tercih edecekler. Demokratik bir ortamda yapılacak bu seçim derneğimize çok şey katacak.” dedi.

Genel Kurul pandemi nedeniyle birçok kez ertelenmişti. Bu süreci nasıl değerlendirdiğini sorduğumuz Ayşem Ulusoy Önce UTİKAD ekibi olarak stratejilerini önce sağlık olarak belirlediklerini ifade etti. Önce UTİKAD ekibinin başkan adayı olmasının yanı sıra aynı zamanda mevcut yönetim kurulunda da görev aldığını belirten Ulusoy, biran önce seçimlerin gerçekleşmesini istediklerini ama erteleme kararı sayesinde şu anda genel kurulda daha rahat hareket edilebildiğini vurguladı.

Önce UTİKAD ekibi olarak çok düz ve çizgisi belli bir seçim çalışması yaptıklarını anlatan Ulusoy “Şunu altını çizerek söylemek istiyorum, UTİKAD’ın kültüründe atışma, ayrışma, bölünme gibi bir durumu yok. 19 yıldır ben görev alıyorum UTİKAD’da birçok deniz yolunda, hava yolunda, karayolu çalışma grubunda çalıştım. İki dönem yönetim kurulu üyeliği yaptım. Ayrıştırma olmadan, ikiye bölünme olmadan şu anda harika bir seçim sürecinin ilk döneminin çok başarılı geçtiğini düşünüyorum. Umut ediyorum ki şahane bir şekilde sonuçlanır.” değerlendirmesinde bulundu.

Kayıhan Özdemir Turan “ Çok güzel bir hava var. Bugün sabahtan itibaren gelen arkadaşlarımızla merhabalaşıyoruz. Uzun süredir görmediklerimizle görüşmüş oluyoruz. Yeni üyelerimizle tanışıyoruz. Zaten derneğin bir amacı da üyeler arasında dayanışmayı, birlikteliği ortak iş yapabilmeyi geliştirmek. Bu genel kurular buna vesile oluyor. Ben çok mutluyum.” dedi.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat