0

Umut Sakaroğlu Adı Mental Gelişim Atölyesi İle Yaşatılacak

İstanbul Esenyurt Cumhuriyet İlkokulu’nda 28.06.2016 tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısında şehit olan Gümrük Muhafaza Memuru Umut Sakaroğlu adına yapılan Mental Gelişim Atölyesi ve Kütüphanesi açıldı.

Açılıs törenine; Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Esenyurt Kaymakamı Dr. Vural Karagül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli, İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yalçın Özden, İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı Serdar Keskin ve Okul Müdürü Serkan Gökşen katıldı.
İstanbul Gümrük Müşavirleri Kadın Komitesi’nin çalışmalarıyla hayata geçirilen Mental Gelişim Atölyesi ve Kütüphanesi şehit Umut Sakaroğlu’nun adını yaşatırken yarınların umudu olan çocuklara da katkı sağlayacak.

Gümrüklerin sadece vergi tahsil etmediğini vurgulayan İGMD Başkanı Serdar Keskin aynı zamanda hizmet de yaptıklarını belirtti. Keskin, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda görev başında kahramanca mücadele ederek hayatını kaybeden Umut Sakaroğlu’nun ismini yaşatmak arzusuyla başladıkları projenin çocuklara hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Umut Sakaroğlu adına açılan bu merkezle çocukların biraz hayatlarına dokunma fırsatı bulunacağını söyledi. Dijitalleşen dünyada kitapların eskisi kadar değerlerini bulamadıklarına dikkat çeken Batur, böyle kütüphaneler ve atölyelerle çocuklara okuma sevgisi kazandırma, konsantrasyonlarını arttırma, hayal güçlerini güçlendirme anlamında çok önem taşıdığını vurguladı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 57 yıllık ömrüne dört binin üzerinde kitap sığdırdığını anımsatarak, bu kütüphanede Umut Sakaroğlu’nun adıyla çocukların sırtlarını dünyanın bilgisine yaslama fırsatı bulmalarını umduğunu söyledi.

Batur, öğretmenlerden Umut Sakaroğlu adının kütüphane girişinde sadece soyut bir isim olarak kalmamasını kurtardığı canların çocuklara anlatılarak yaşatılmasını rica etti.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat