0

TURKTRADE Önerileri

Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar Ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü “Ticaretin Kolaylaştırılması Koordinasyon Komitesi Gümrük ve Dış Ticaret Çalışma Grubu – 25 No Lu Eylem Maddesi – TURKTRADE Önerileri” hakkında bir yazı yayımladı.

Yazıda, Ticaretin Kolaylaştırılması Koordinasyon Komitesi 2. Genel Kurul toplantısı, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’ın başkanlığında, 24 Aralık 2020 tarihinde Komite üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildiği anımsatıldı.

Söz konusu toplantıda alınan karar çerçevesinde, Ticaretin Kolaylaştırılması Türkiye Stratejisi ve Beş Yıllık Eylem Planı’nın 25 numaralı eylem maddesi olan “Yetkilendirilmiş yükümlü uygulamasının, sadece gümrük alanında sınırlı kalmayıp ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşları mevzuat ve uygulamalarında da yer alması amacıyla ilgili kamu kurumu ve kuruluşlarınca gerekli mevzuat ve altyapı çalışmaları yapılması” hedefi doğrultusunda Komite üyesi Türk Dış Ticaret Derneği (TURKTRADE) tarafından bir çalışma yapılması kararlaştırıldı.

Konuya ilişkin olası görüş ve önerilerin, tablonun “Görüş ve Değerlendirme” başlığı altına eklenerek 19 Şubat 2021 tarihine kadar Ticaret Bakanlığına iletilmesi gerektiği ifade edildi.

Çalışmaya ulaşmak için tıklayınız.

Related Posts

Call Now Button