0

Türkşeker’in ‘C Şekeri’ Satışları Devam Ediyor

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. şirketler bünyesince üretilen C şekerinin, “C Şekeri Tahsisat Belgesine” sahip şekerli mamul imalatçı-ihracatçılarının taleplerini karşılamak üzere satışa sunulduğunu duyurdu.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER)’in duyurusuna göre, 2020-2021 Pazarlama Yılı üretim kampanyasında TÜRKŞEKER tarafından üretilen C şekerinin “C Şekeri Tahsisat Belgesine” sahip şekerli mamul imalatçı-ihracatçılarının taleplerini karşılamak üzere satışa sunulduğu ve satışların hala devam ettiği belirtildi.

Satış fiyatlarına yer verilen duyuruda 7 Mayıs 2021 saat 16.00’a kadar geçerli olmak üzere satış fiyatının 3.250 TL/Ton + KDV olarak belirlendiği ve ilgilenen firmaların dekont ile birlikte Genel Müdürlüğe yazılı olarak müracaat etmeleri gerektiği vurgulandı.
Talep edilen şeker miktarının KDV dahil toplam bedelinin 7 Mayıs Cuma günü saat 16.00’a kadar ilgili fabrika hesabına yatırılması gerektiği bildirilirken ilgili fabrikaların ise; Ankara, Ereğli, Eskişehir, Ilgın, Kastamonu, Malatya ve Yozgat’ta bulunan fabrikalar olduğu belirtildi.

Duyuruda son olarak ithalatçı firmalar için şu notlara yer verildi:
– Teslimat süresi; 30 Temmuz 2021 tarihini geçmemek üzere belirlenecek,
– Belgesi henüz düzenlenmemiş firmalar talep edecekleri miktarın KDV dâhil toplam bedelini yukarıda belirtilen sürede yatırmaları kaydıyla bu fiyattan yararlanabilecekler,
– Sözleşme imzalama şartlarını yerine getiremeyen firmaların yatırdığı şeker bedelleri iade edilecek.

Related Posts

Call Now Button