0

Türkiye Yazılım Meclisi, Bakan Muş ile Görüştü

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, yazılım sektörü sorunlarını değerlendirmek ve çözüm önerilerini değerlendirmek amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Yazılım Meclisini makamına davet etti.

Meclis Başkanı Ertan Barut, Meclis Başkan Yardımcısı Murat Hüseyin Candan, Meclis Üyeleri, TOBB yetkilileri ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda ihracat kanalında yaşanan sorunlar ve ihracat kapasitesinin arttırılması için yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.

Meclis Başkanı Ertan Barut yapmış olduğu sunumda; yazılım ve bilişim hizmetleri sektörünün Turquality ve marka desteği değerlendirme kriterlerinde yaşadığı sorunlar, veri merkezleri hizmet ve altyapı maliyetlerinin yüksek olması, nitelikli insan kaynağının yetersizliği gibi sektör için hayati konuları aktardı.

Toplantı sonunda Ticaret Bakanı Mehmet Muş sektörün ihracat kapasitesinin arttırılması için Bakanlık olarak çalışmaların başlatıldığı ve süreçlerinin hızlandırılacağını bilgisini verdi.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat