0

Moğolistan’a Sevk Edilen Konteynerler Aylarca Limanda Bekliyor

Moğol Nakliyeciler Birliği tarafından 3 Ağustos 2021 tarihinde yayımlanan bildiriye göre;

Dünya genelini etkileyen pandemi nedeniyle uluslararası taşımacılık, lojistik faaliyetlerinde aksamalar meydana geldiği ve Çin’in Tianjin limanı üzerinden Moğolistan’a gelen ithal konteynerlerin taşımacılığında uzun süredir engel ve zorluklar yaşandığı belirtildi.

Bugün itibariyle, Çin’in Tianjin limanında Moğolistan’a gönderilmeyi bekleyen 4 bin 260 konteyner (şu anda gümrük işlemleri yapılmakta olan konteynerler hariç) bulunduğu aktarıldı. Tianjin limanına Mayıs ayında gelen ithal konteynerlerin yüklenmesinin ise henüz tamamlanmadığı, Haziran ve Temmuz aylarında gelen konteynerler ise beklediği iletildi.

Zamyn-Uud sınır kapısının günde ortalama 1-2 ithal konteyner taşıyan trenlerin geçişini sağladığı ve her bir konteyner treninin 62 adet 40”’lik konteyner kapasitesinde olduğu ifade edildi. 1 Ağustos 2021 tarihinde Erlian’a 110 tır/araç geçerken, 130 tır/aracın ise Erlian’dan Moğolistan tarafına giriş yaptığı söylendi.

Son zamanlarda Çin’in Tianjin limanındaki konteyner birikmesi nedeniyle Moğolistan’a sevk edilen konteynerlerın, ortalama 45-90 gün limanda beklemek zorunda kaldığı vurgulandı.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat