0

Güney Sudan Cumhuriyeti İhracatta Uygunluk Sertifikası Arayacağını Duyurdu

Güney Sudan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Bakanlığı, tüm ithalatçılara, ihracatçılara, gümrükleme, ticaret ve lojistik şirketlerine yönelik olarak bir duyuru yayımladı.

Ticaret Bakanlığı tarafından iletilen duyuruda; Güney Sudan Cumhuriyeti iş camiasının ihraç ülkesinde doğrulanmış sevkiyat programı uygulamasına başlandığı konusunda bilgilendirilmek istendiği belirtilerek, Sevkiyat Bazlı Uygunluk Değerlendirmesi (CBCA) Programı sayesinde, ülkeye ithal edilen zararlı ve standart dışı ürünlerin önemli ölçüde azaltılmasının hedeflendiği ifade edildi.

Söz konusu program kapsamında, Güney Sudan Cumhuriyeti’ne ihraç edilmesi planlanan bütün ürünlerin standartlara uygunluğunun, ihraç ülkesinde sevkiyattan önce doğrulanacağı, yeterli doğrulamanın sağlanması üzerine sevkiyat için Uygunluk Sertifikası/Certificate of Conformity (CoC) tanzim edileceği ve bu sertifikanın Güney Sudan Cumhuriyeti’nin tüm giriş noktalarına varışta gümrükleme işlemleri sırasında ibraz edilmesinin gerekeceği bildirildi.

Söz konusu duyuruda ayrıca; CBCA Programının uygulanması için, Güney Sudan Cumhuriyeti Ulusal Standartlar Bürosunca Alberk QA International Technical Control and Certification Corp. ünvanlı bir Türk şirketi ile sözleşme imzalandığı aktarıldı. Ürünlerin doğrulanmasına dair taleplerin doğrudan anılan şirketin e-posta adresine ve şirketin dünya çapındaki temsilcilik ofislerine iletilmesinin gerektiği, detaylı bilgi için +211 922 853 399 ve +211 912 345 688 nolu telefonlardan iletişime geçilebileceği belirtildi.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat