0

En Hızlı Büyüyen 100 Şirket Belirleniyor

“En hızlı büyüyen 100 şirketin” belirlendiği “Türkiye 100” programı 7. dönem başvurularına açıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Mehmet Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye 100 programı 7. dönem başvurularının başlamasına ilişkin lansman toplantısında yaptığı konuşmada, tüm hızlı büyüyen şirketleri ‘Türkiye 100’ programına katılmaya çağırdı. Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini dünya ligine çıkarıyoruz” dedi.

TOBB öncülüğünde, Vodafone Business sponsorluğunda, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) iş birliğinde düzenlenen program kapsamında, yeni iş birliğinin tanıtımı çevrim içi yapıldı.

Hisarcıklıoğlu, 2011 itibarıyla Türkiye’de hızlı büyüyen şirketleri tespit etmek, bu şirketlerin görünürlüğünü artırmak ve başarılarını takdir etmek için “Türkiye 100” programını düzenlediklerini söyledi.

Bu şirketlerin Türkiye’nin milli gelir artışının en az 10 katı üzerinde büyüme performansı gösteren yıldız şirketler olduğunu aktaran Hisarcıklıoğlu, “Çalışan başı üretimlerini, yani verimliliklerini, istihdamlarını diğer şirketlerden çok daha fazla artıran şirketlerdir. Dijital teknolojiyi etkin bir şekilde kullanan, yenilikçi, genç, sürdürülebilir ve yeşil büyümeye önem veren şirketlerdir. İyi yönetilen, geleceği parlak olan bu şirketlerin, önünün daha fazla açılmasını, daha fazla büyümelerini istiyoruz. Bu şirketlerimizin yatırımcıya ve müşteriye daha kolay ulaşmasını sağlamak, sadece yurt içinde değil, yurt dışında da aktif olmaları, daha çok ihracat yapmalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hisarcıklıoğlu, zenginleşmenin, kalkınmanın anahtarının girişimcilik olduğunun altını çizerek, her girişimcinin ortalama 10 kişiye istihdam sağladığını kaydetti. Girişimciliğin hevesle ortaya çıktığına dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, “İşte Türkiye 100 programıyla girişimci rol modellerimizin sayısı artsın, buradaki her şirket, yeni girişimcilere örnek olsun istiyoruz. Bütün gençlerimizin, kadınlarımızın, bu başarı hikayelerini duymalarını istiyoruz. Duysunlar ki onlar da girişimci olmaya daha fazla heves etsinler.” dedi.

Hisarcıklıoğlu, bu yıl 7’nci dönemi düzenlenen programa katılıma ilişkin “Türkiye 100 programında şirketleri 2017-2019 büyümelerine göre değerlendireceğiz. Turkiye100.tobb.org.tr web sitesinden ücretsiz bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Ben, hızlı büyüyen tüm şirketlerimizi, Türkiye 100 programına başvurmaya davet ediyorum. Çünkü Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini dünya ligine çıkarıyoruz.” dedi

Programa son başvuru tarihi 31 Mart 2021 olarak belirlendi.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat