0

DIŞYÖNDER Çalıştayında Dış Ticaretin Sorunları ve Çözüm Önerileri Konuşuldu

Dış Ticarete Yön Verenler Derneği (DIŞYÖNDER) tarafından 4 Aralık’ta Çalıştay gerçekleştirildi.

Çalıştay’da ihracat, ithalat, lojistik ve gümrük alanlarında yaşanılan sorunlar; alanının uzman isimleri tarafından masaya yatırılırken, sorunların çözüm önerileri üzerine de tartışıldı.

İthalat, ihracat ve lojistik olmak üzere üç ana başlıkta gerçekleştirilen Çalıştayda; ilk bölümde sorunların tespiti, ikinci bölümde ise çözüm önerileri üzerine çalışıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını DIŞYÖNDER kurucu başkanı Dr. Hakan Çınar yaptı.

Çınar’ın konuşmasının ardından çalışma grupları kendi ana başlıkları altında görüşmelere başladı.

Çalışma grupları sorun tespiti ve çözüm önerilerine dair sunumlarına geçmeden önce, Gümrük TV olarak mikrofonumuzu alanında uzman isimlere uzattık.

Öncelikle Çalıştayın genel atmosferi ile ilgili Dr. Hakan Çınar’dan görüşlerini istedik.

Çınar’ın ardından, lojistik masasından; Kargo Partner Karayolları Operasyon Yöneticisi Mücella Salın’a, DIŞYÖNDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski UND Başkanı, Ekol Lojistik Dış Ticaret Genel Müdürü Tamer Dinçşahin’e ve ICC Türkiye Bankacılık Komisyon Başkanı Abdurrahman Özalp’e mikrofonumuzu uzattık.

İhracat masasından; DIŞYÖNDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi’ye ve gümrük müşaviri Olcay Şahin’e ihracat masasında hangi konular üzerinde durulduğunu sorduk.

DIŞYÖNDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersoy Akdemir’den ise ithalat masasında görüşülen konular hakkında bilgi istedik.
Son olarak Avukat Uğur Kaşhan’a Çalıştay hakkında genel değerlendirmelerini sorduk.

Alanında uzman isimlerin aktardıkları ve Çalıştay hakkında daha fazlası için video haberimize aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Haber: Elif TURAN

“DIŞYÖNDER Dış Ticaretin Sorunlarını ve Çözüm Önerilerini Konuşuyor” haberimiz için tıklayınız.

Related Posts

Call Now Button
Sohbeti Başlat