0

AGMD’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Kurul Üyeleri Belirlendi

Derneğin Genel Kurul Toplantısına Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürü Mustafa GÜMÜŞ, Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı Ankara Grup Başkanı Ekrem SANCAK, Gümrükler Genel Müdür Yardımcısı H.Sadi ÇETİNDAŞ, Gümrük Müşavirleri Dairesi Başkanı Hüseyin YAREN, Orta Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Havva EKSİLMEZ, Orta Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Ayşe Nursel DOĞMUŞÖZ ve Şube Müdürü Ali TÜRKOĞLU, Ankara Gümrük Müdürü Metin GÜRBÜZ, Esenboğa Gümrük Müdürü Ahmet KARTAL, Gümrük Müşavirleri Derneklerinin temsilcileri ve üyeleri katılım sağladı.

Toplantıya katılamayan Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna TURAGAY ve Gümrük Müşavirleri Dernekleri Başkanlarının mesajlarının okunmasının ardından söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Aslıhan ÇELEBİ’nin açılış konuşmasıyla başlayan Genel Kurul, Divan Kurulu’nun seçilmesinin ardından Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş’ün konuşması ile devam etti.

Sohbet ortamında gerçekleşen Genel Kurulda başta Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş olmak üzere Bakanlık Bürokratları ile üyeler arasında görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha sonra Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve İktisadi İşletmeye ait raporlar, bilançolar, Yönetim Kurulunun çalışma kararları dernek üyelerinin tetkik, tasdik ve ayrı ayrı ibrasına sunularak oy birliği ile ibra edildi.

2022 yılı için Gümrük Müşavirlerinin Dernek Üyelik Giriş Ücretinin 2 bin TL, aidatlarının aylık 100 TL olarak belirlenmesine, Gümrük Müşavir Yardımcılarının Dernek Üyelik Giriş ücretinin 750 TL, aidatlarının aylık ise 50 TL olarak belirlenmesine karar verildi. Gümrük Müşavirleri ve Gümrük Müşavir Yardımcılarının Derneğe üyelik giriş ücretleri ile aidatlarının 2023 yılı için yıllık tefe, tüfe ve enflasyon oranlarının ortalamasını geçmemek üzere, belirleme yetkisinin Yönetim Kurulu’na verilmesi hususları da oy birliği ile kabul edildi. Stajyer kimlik kartı bedelinin 250TL’yi geçmemek üzere Yönetim Kurulu tarafından belirlenmesine kararı alındı.

Adayların Divan Kurulu’na bildirilmesinin ardından yapılan oylamada Derneğin Yönetim, Denetleme, Danışma ve Disiplin Kurulları Üyeleri belirlendi.

İlgili Kurul Üye Listesi için tıklayınız.

Related Posts

Call Now Button